Nähtamatu probleem | Vaata, kui palju näeb välja 1 tonn CO2-te

Ülemaailmses kliimasoojenemise on üks peamisi pahalasi – süsihappegaasi heitkogused – nähtamatu ning seetõttu on seda niivõrd raske mõista ja hoomata. Real World Visuals püüab seda mure lahendada, visualiseerides numbreid ja andmeid, nii et igaüks võiks meid ümbritsevat keskkonnaprobleemi paremini mõista.

Ülemaailmsed heitkogused

36,7 miljardit tonni. See number tähistas 2019. aasta CO2 heidet kogu planeedi peale kokku. Saamaks aimu, milline see kogus visuaalselt välja näeks, vaata allpool olevat 2014. aasta animatsiooni. Video annab animeeritud ülevaate, milline näeb välja 1 tonn CO2 heidet ning kuivõrd palju seda kõigest sekundi jooksul atmosfääri paiskub.

Lennunduse jalajälg

Lendamine põhjustab umbes 2% kogu maailma CO2 heitkogustest, kuid reisijate isiklikud jalajäljed võivad väga tugevalt erineda. Allpool olevast animatsioonist näed võrdlust, kui palju CO2 heitkoguseid võib tekkida London-New York lennusuunal.

Üks aasta New Yorgis

2010. aastal paiskus ainuüksi New Yorgist atmosfääri 54 miljonit tonni CO2 heidet. See tähendab umbes 2 tonni heidet igas sekundis. Mis seda heidet peamiselt põhjustab ja kuidas see visuaalselt välja näeb, vaata allolevast videost.

Söekaevanduse pahupool

Just praegu kaalub UK valitsus, kas luua Cumbriasse uus söekaevandus. See kaevandus hakkaks järgneva 50 aasta jooksul tootma igal aastal ligi 3 miljonit tonni sütt. Mida see aga keskkonna jaoks tähendaks? Vaata animatsioonist allpool.

Loe lisaks:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga