5 keskkonnateemalist lühifilmi

Teadupoolest annab novembrikuine PÖFFi hundi ulgumine märku filmikuu algusest ning sellest lähtuvalt panime ka meie omalt poolt kokku Ragn-Sellsi kureeritud keskkonnateemalise lühifilmiprogrammi. Kõigi filmide pikkus jääb alla 4 minuti, mis võimaldab mõtteainet koguda ka kõige kiirema elutempoga huvilistel!

„Selfish“ (2019)

Animafilmi eesmärk on juhtida tähelepanu tänasele merereostuse probleemile, joonistades ilmekalt välja inimkonna ebaterve suhte ookeanidega. Samal ajal, kui nauditakse rikkalikku valikut mereande, ei anta omalt poolt tagasi muud kui vaid jäätmeid. Paradoksaalselt oleme oma tegevusega hävitamas mitmekesist elupaika, mille rõõme muretult nautida loodame. Kestus: 2m 27s.

„MAN“ (2012)

See populaarne lühifilm ilmus juba pea 10 aastat tagasi, ent on paraku tänaseni aktuaalne. 500 000 aastat tagasi ilmunud tänapäeva inimene kohtleb loodust ja loomi endiselt kui tarbeesemeid, kergemeelselt ja julmalt ning tekitab üha süvenevaid jäätme- ja keskkonnaprobleeme. Kestus: 3m 36s.

„Verge“ (2018)

Lühianimatsioon, mis räägib äsja sündinud merekilpkonnast, kes jääb maha oma õdedest-vendadest. Üritades ookeanini jõuda, tekitavad nii lained kui jäätmed kilpkonnale omajagu väljakutseid. Lühifilm näitab, kuidas väga lühikese vahemaa läbimine võib olla vastsündinud kilpkonna elu kõige raskem osa. Kestus: 3m 3s.

„Tomorrow Maybe“ (2019)

Kasvuhoonegaaside tõttu pidevalt tõusev temperatuur ja üha kasvavad plastsaared meres – see on meie praeguse elustiili tulemus. Elustiili, mis ei oleks enam võimalik ilma looduse ekspluateerimiseta. „Tomorrow Maybe“ on irooniline lühifilm, mis seab kahtluse alla meie igapäevased harjumused ja nende mõju keskkonnale. Kestus: 3m 28s.

„PICK UP TRASH“ (2017)

Auhinnatud lühifilm, mis kirjeldab, kuidas igaüks saab anda panuse oma kohalikku kogukonda, jälgides vaid ühte väikest reeglit: iga kord rannast lahkudes korjake kaks maha visatud jäädet prügikasti. (PS! Soovitame reeglit rakendada ka mistahes mujal keskkonnas.) Kestus: 2m 11s.

PS! Tänavusel PÖFFil esitleb ka Keskkonnaagentuur eraldi keskkonnafilmide programmi. Tutvu filmidega SIIN.

Loe lisaks:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga