Eestlased viskavad 63 miljoni euro eest toitu ära
Ühe ananassi kasvatamine võtab umbes 2 aastat. Me ei mõtle üldjuhul, milliseid ressursse on läinud vaja, et üks puuvili, saiake, või meepurk toota. Kodumajapidamised viskavad igal aastal ära ligi 63 miljoni euro väärtuses toitu. Toidukauplustes jääb aastas müümata 22 miljoni väärtuses toiduaineid ning toitlustusettevõtetes tekib hinnanguliselt kokku ligi 10 000 tonni toidujäätmeid aastas. Nende numbrite vähendamiseks käivitas Rohetiiger kampaania “Hoiame head toitu”, mille raames koos mitmete teiste ettevõtetega panime õlad kokku, et üheskoos tõsta toiduainetööstust puudutavat teadlikkust.
Miks toidu viskamine probleem on?
Kui räägitakse kliimasoojenemise pidurdamisest ja vajadusest vähendada selleks CO2 paiskamist atmosfääri, siis lahendustest rääkides suunatakse fookus alati rohelisele energiale. Samas mainitakse väga harva, et just toiduainetööstus tekitab täna 26% CO2-est. Rääkimata veest, energiast ja muust, mis kulub toidu tootmisele.
- 1 kg seafilee tootmiseks kulub ca 6000 liitrit vett
- 1 kg leiva tootmiseks kulub 1600 liitrit vett
- 1kg riisi tootmiseks kulub 800 liitrit vett
- 1kg banaanide tootmiseks kulub 750 liitrit vett
- 1kg tomatite tootmiseks kulub 250 liitrit vett
Pole mitte kunagi toitu ära visanud!Ei ole mina oma raha peale vihane, et seda prügikasti visata. Meie prügikastist ei leia kartilikoori ka mitte.