Sorteerimise ABC: mida teha jogurti- ja kodujuustutopsiga?

Jogurtitops koosneb neljast erinevast komponendist: papp, metall, läbipaistev plastik (kaas) ja valge plastik (tops). “Sorteerimise ABC: mida teha jogurti- ja kodujuustutopsiga?”

Originaallugu pärineb Laser.ee-st.

Hea sorteerija teeb järgnevalt

  1. Tõmba ära fooliumkate (pane metall- ja plastpakendi konteinerisse)
  2. Rebi ära papist ümbris (pane vanapaberisse)
  3. Vajadusel loputa tops vähese veega (pane metall- ja plastpakendi konteinerisse)

Mis sellest pudist-padist saab?

Fooliumkaaned võiks ideaalis koguda plekkpurki. Kuna foolium on väga kerge, siis sorteerimisliini magnetid ei suuda neid eraldiseisvalt välja tõmmata. Kui need on pandud plekkpurki, siis magnet tõmbab koos metallpurgiga välja ka sinna pandud fooliumkaaned ja need rändavad taas ringlusse.

Plastiktops ja läbipaistev kaas pane samuti pakendiprügisse. Neist tehakse plastigraanuleid, millest saab uusi tooteid teha. Näiteks kasutatakse jogurtitopsideset valmistatud granuleeritud valget plasti stepslite ja lülitite valmistamiseks.

Miks see papp seal veel ümber on?

Topsid kaetakse kartongümbrisega sageli selleks, et muuta plasttops võimalikult õhukeseks ja kasutada vähem plasti. Kartongümbris kaitseb õhukest plasttopsi vigastuste eest. Eemalda kartongümbris ja pane see vanapaberisse.

Eelista plastkaaneta topse

Eelista topse millel ei olegi plastkaant, vaid on ainult fooliumkaan. See aitab hetkega säästa 10% pakendi tootmiseks kulunud ressurssidest ja CO2 heitmetest.

1 Kommentaar

  1. Tere.Olen juba korduvalt nii teinud ,sest märkasin äratõmmatavat riba. Loogiline on kest panna kartongi konteinerisse. Aga fooliumkatte panin üldprügisse, sama tegin näiteks fooliumist sokolaadi ümbrisega. Nüüd tean , et see kõik läheb metallkarpi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga