5 keskkonnasõbralikku alternatiivi toidukile asendamiseks

20. sajandi keskel kasutusele võetud toidukile oli omas ajas revolutsiooniline. Täna, kõigest mõnikümmend aastat hiljem teame, et plasttoodetest, sh toidukilest, on kujunenud üks suuremaid keskkonnaohte. Ainuüksi Suurbritannia majapidamistes kasutatakse hinnanguliselt rohkem kui 1,2 miljardit meetrit ühekordset toidukilet igal aastas – see on piisav, et teha 30 tiiru ümber maakera!

Selleks, et toidukile saavutaks oma omadused – oleks õhuke, vetthülgav ja õhukindel –, lisatakse toorplastile erinevaid lisandeid nagu plastifikaatorid ja stabilisaatorid, mis sisaldavad sageli tervisele kahjulikke osakesi. Lisaks sellele ei ole toidukile korduvkasutatav ning olles kasutusel vaid mõned tunnid või päevad, lõpetab see oma teekonna sadadeks aastateks loodusesse jäädes, energiasse minnes või mõne looma organismi jõudes.

Niisiis toome allpool välja 5 korduvkasutatavat alternatiivi toidukilele. Lisaboonus – jääb ära ka igasugune soovimatu kleepumine kile enda või kõige muu ümbritseva külge!

Mesilasvahakangas

Korduvkasutatav mesilasvahakangas on hea variant kuivade toiduainete pakendamiseks. Lisaks hoiavad mesilasvaha antibakteriaalsed omadused toitu võrreldes plastikust toidukilega oluliselt kauem värskemana. Mesilasvahakangast pakuvad näiteks Lapaduu, ZUZU ka KÄRRI veebipoed.

Silikoonkaaned

Silikoonkaaned on korduvkasutatavad, kergesti puhastatavad ja väga vastupidavad. Kaantega saab katta kõiki toiduaineid, hoiustada neid erinevates temperatuurides ning õige kasutuse korral peavad need vastu kuni 10 aastat! Silikoonist kaasi võib leida näiteks Elamise Kergus ja Silikoon e-poodidest.

Silikoonkotid

Sarnaselt silikoonkaantele on ka korduvkasutatavad silikoonkotikesed kergesti puhastatavad, vastupidavad ning sobivad kõikvõimalikele toitudele. PS! Kotte on mugav võtta ka pakendivabasse poodi, ostmaks kuivaineid, marju ja muid tooteid või haarata kaasa hoopis reisile. Lai valik silikoonkotte on leitavad näiteks Refuse Plastic Today ja Livin veebipoodides.

Puuvillast kausikate

Puuvillast kausikate on sobilik nii külmutuskapis kui sügavkülmas kasutamiseks. Katte serva on peidetud kumm, mida saad reguleerida endale sobivasse suurusesse ning sobitada seejärel koogivormile, salatikaussidele, morsikannudele või purkidele. Vajadusel saad kummi ka uuega asendada. Katted on leitavad Taluelu e-poes.

Toidukarbid

Ja loomulikult sobivad toidu hoiustamiseks ja säilitamiseks suurepäraselt ka toidukarbid. Parim valik, mis siin teha saad, on eelistada klaasist või roostevabast terasest toidukarpe plastist karpide asemel. Viimased sisaldavad toidukilele sarnaselt mitmeid tervisele kahjulikke kemikaale (BPA, BPS jt), mis pikemat aega kasutades hakkavad lõpuks toitu eralduma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga