Transpordi jalajälje vähendamiseks uuendab Ragn-Sells veelgi autoparki

Jätkame autopargi uuenduskuuri. Seekord lisanduvad meie autoparki nii maagaasil töötav auto kui ka põnev kahekambriline auto, kuhu saab korraga koguda 2 erinevat liiki materjali, näiteks klaasi ja vanapaberit. Kui enne oli nende materjalie kogumiseks vaja kasutada kahte eraldi autot, siis nüüd teeb sama töö ära üks, mis omakorda aitab vähendada transpordi jalajälge.

Ragn-Sellsi eesmärk on olla 2030. aastaks kliimaneutraalne ettevõte. Transport, kui meie suurima jalajälje tekitaja, on üks olulisemaid prioriteete. Elektriveokid ei ole täna veel siiski nii majanduslikult kui ka tehnoloogiliselt mõistlikud. Küll aga saame vaheetapina, enne saastevabade elektri- ja vesinikautode turule jõudmist, kasutada uuemaid ja säästlikumaid autosid. Lisaks paneme väga palju rõhku tarkadele logistikalahendustele, et optimeerida veomarsruute.

Ragn-Sellsi autopargi uuendamisse oleme järjepidevalt investeerinud alates 2018. aastast, tänu millele oleme tänaseks jõudnud meie ajaloo noorima autopargi keskmise elueani – 6,5 aastani!

Noorem autopark = keskkonnasõbralikumad jäätmeveokid

Sel suvel lisandub 14 uhiuut veokit. Scania toodetud autod on varustatud kõige kaasaegsema ohutustehnikaga ja kõrgeimatele EURO6 keskkonnanormidele vastava mootoriga. Lisaks on uute veokite CO2 jalajälg vanemate veokitega võrreldes väiksem. Keskkonna mõistes veelgi erilisem maiuspala läks Lääne regiooni. See on CNG kütusel sõitev konksliftauto, mis hakkab sõitma pikki vahemaid ning mille jalajälg on seeläbi veelgi väiksem.

CNG kütusel sõitev jäätmeveok.

Müüt – kõik jäätmed visatakse autosse kokku

Uuendusliku veokina lisandub ka üks uus ka üks täiendav kahekambriline mudel, mis võimaldab ühe veoringi käigus ära korjata 2 erinevat jäätmeliiki, näiteks vanapaberi ja klaasi. Seegi aitab transpordi jalajälge vähendada. Samas on kahekambriliste autode kasutamine tekitanud müüdi justkui poleks mõtet sorteerida – tuleb üks auto ja kallab kõik kokku. 🙂 Inimesed tihti ei tea, et auto kogumisosa on jagatud kaheks ja kuigi erinevad materjalid lähevad justkui samasse autosse on nad siiski üksteisest eraldi.

Küljelt laetav jäätmeveok.

Võidavad ka kliendid – uuenenud autopark tõstab teeninduskindlust

Lisaks keskkonnasäästlikusele on meie jaoks võrdselt oluline klientide heaolu. Autopargi uuendamise eesmärgiks on lisaks tagada ka jäätmekäitlusturu kõrgeim teeninduskindlus. Ragn-Sells osutab aastas üle 2,4 miljoni teenuse. Tänu uutele autodele on tehnilistest riketest põhjustatud teenuste ärajäämised oluliselt vähenenud.

Kategooriad: Muu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga