Ragn-Sellsi juhid soovitavad: 5 raamatut juhtimisest ringmajanduseni
Piilume Ragn-Sellsi juhtide raamaturiiulisse! Enese pidev harimine ja kompetentside arendamine on Rang-Sellsi töökultuuri ühed olulisemad märksõnad. Sellele aitab kahtlemata kaasa ka väärt kirjanduse lugemine, niisiis uurime, milliseid raamatuid soovitavad tunnustatud juhid lugeda teistelgi.
„The Culture Map“ Erin Meyer
Kai Realo, tegevjuht
Soovitan seda lugeda kõigil, kes oma töö tõttu peavad kokku puutuma erinevate rahvuste esindajatega – on see siis ettevõttesiseselt või -väliselt. Kuigi raamatus ei ole toodud otseseid näiteid Eestist, siis ei sega see mõistmaks, kuidas mõtlevad ja saavad asjadest aru inimesed maailma eri osadest. Eesti ärikultuur on ikka väga lühike – kujunes see välja ju alles eelmise sajandi 90-ndatel. Seetõttu peaksimegi paremini mõistma, kuidas mõjutab eri riikide ärikultuur äriga tegelevate inimeste arusaami, otsuseid ja käitumist.
“Cradle to Cradle” Michael Braungart, William Mcdonough
Rainer Pesti, äriarendusjuht
Kui küsida milline raamat on muutnud maailma, siis Cradle to Cradle on kindlasti üks neist. See raamat on andnud suuresti visiooni kuhu Euroopa Liidu majandus- ja ühiskonnamudel lähikümnendil on liikumas. See on maailma enim müüdud ringmajanduse ja disainmõtlemise raamat, mis peaks olema Eesti koolide kohustusliku kirjanduse loetelus. Miks? Sest Eesti vajab inimesi, kes mõistaksid, kuidas luua tuleviku ärimudeleid, teenuseid, tarneahelaid jmt, mis põhinevad väärtusloomel, disainmõtlemisel ja ressursitõhususel.
“The Culture Code” Daniel Coyle
Valdur Vingisaar, juhatuse liige ja finantsjuht
Kuidas on see nii, et ühes töörühmas on töötulemus nö. liikmete summa, aga teisel rühmal kordades rohkem kui liikmete summa? Mis on see võtmekoht? Selle erinevuse ja tulemusliku töökultuuri loomise võtab raamat „The Culture Code“ üksikasjalikult lahti.
„Vaikne jõud“ Susan Cain
Maarja Mölder, personalijuht
Mis väärtust loovad introverdid kultuuris, mis väärtustab väljapaistvust ning tähelepanu keskmes olemist ja sinna pürgimist? Kuigi raamat on kõrgelt hinnatud eelkõige juhtimisraamatute kategoorias, leiab sellest väärtuslikku mõtteainet tegelikult väga erinevates kontekstides – laste kasvatamine, (töö- ja õppe)ruumide disain, kaasamine, koostöö jne. Introverdid, keda sageli suunatakse olema „julgemad“, saavad mõtteainet, kuidas märgata oma tugevaid külgi. Skaala ekstravertsuse poolele jäävad lugejad leiavad mõtteainet, kuidas luua inimeste vahel selliseid kontakte, kus kõigil osapooltelt on võimalik välja tuua oma parim külg.
„Juhiks saamine“ Julie Zhuo
Kristo Kaur, Põhja-Eesti piirkonnajuht
Lihtne lugemine, mis annab pildi iga alustava juhi katsumustest ja ämbritesse astumisest, kuid mis kõige tähtsam – kuidas neist õppida ja siis uuesti teha. Soovitan kindlasti kõigile, kes tunnevad, et ei saa rollist algul kohe aru ega oska õigeid küsimusi küsida.
Hea lugeja, anna Sinagi kommentaaridesse teada, millist raamatut Sinu arvates igaüks lugema peaks?
Loe lisaks:
- Kuula! Ragn-Sells murrab #ärarääma podcastis müüte
- 10 jätkusuutliku elustiili äppi
- 5 keskkonnateemalist lühifilmi
- Podcast: Kas rohepööre annab Eesti majandusele uue hoo või vastupidi?
- Ragn-Sells soovitab: Netflixi uus dokumentaalfilm räägib ookeanide masspüügi tagajärgedest
- 10 keskkonnateemalist podcasti ja episoodi
Olen suur Erin Meyeri raamatu “The Culture Map” austaja ja nõus Kai Realo lugemissoovitusega. Ise soovitan väga Daniel Kahnemani jt raamatut “Noise: A Flaw in Human Judgment”, mis näitab paeluvalt ja arvukate näidetega, millest sõltub otsustamine eri erialadel ning kui väga mõjutab otsuseid infomüra. Ja Anu Raua jutukogu “Kuue ruuduga aken” peaks küll igaühel olema.