Miks sorteerida klaasi?

Klaaspakendite eraldi kogumine ülejäänud jäätmetest ning nende ümbertöötlemine on imelihtne. Klaas on 100% ringlussevõetav materjal ning seda saab lõputult töödelda ilma kvaliteeti kaotamata. Lisaks tekib klaasi ümbertöötlemisel 20% vähem õhu- ning 50% vähem veesaastet kui selle uuena valmistamisel. Seetõttu, kogudes klaaspakendid ja -purgid eraldi, annad olulise panuse keskkonna heaolusse, selle asemel, et jätkusuutlikud materjalid aastateks kasutult prügimäele seisma saata.

Mis sobib klaasikonteinerisse?

Klaaspakendite hulka sobivad kõik klaasist pudelid ja purgid, värvist olenemata. Nendeks võivad olla näiteks karastusjookide või alkohoolsete jookide pudelid ning kõikvõimalikud klaaspurgid.

Mida ei tohiks klaasikonteinerisse visata?

Klaasikonteinerisse ära pane täis või pooltäis klaaspudeleid ja -purke, akna- ja lehtklaasi, lambipirne ja säästulampe, peegelklaasi, ohtlike ainete pakendeid (nt lahustipudelid) ega klaasist ja keraamikast nõusid ja potte. Aknaklaas koosneb taaraklaasist erinevatest keemilistest ühenditest ja keraamika sulab teistsugusel temperatuuril. Klaasitehastesse sattudes tekitaksid sellised jäätmed suuri probleeme.

Mis klaaspakenditest edasi saab?

Klaas sorteeritakse vastavalt värvile, peenestatakse klaasipuruks ja sulatatakse koos klaasiliiva, sooda ja muude ainetega uueks materjaliks. Sulaklaasi tilkadest vormitakse uued klaasasjad. 100 kg klaasist saab valmistada ligi 200 klaaspudelit või -purki.

Kuidas saada endale klaasikonteiner?

Selleks, et soodustada klaasi eraldi kogumist ning suurendada ringlusse minevate materjalide hulka, oleme juba mõnda aega jaganud Tallinna, Tartu ja Pärnu korteriühistutele, eramajadele ja ettevõtetele tasuta klaasikonteinereid (80L/240L). Klaasikonteineri paigaldus ja tühjendus on tasuta ning tasuda tuleb vaid selle rendi eest (1,75€/2,10€). Kui Sinul see veel puudub, anna oma soovist teada, kirjutades info@ragnsells.ee või helista numbril 60 60 439.

Loe lisaks:

5 Kommentaari

 1. Kogun klaaspakendi eraldi, tahaks selle ka vastavasse konteinerisse panna, aga …. Muhus selliseid konteinereid enam ei ole.

 2. Ei saa aru!
  Lõigus 2 kirjutate, et klaasikonteinerisse panna klaasist pudelid ja purgid.
  Lõigus 3 kirjutate, et klaasikonteinerisse mitte panna klaaspudelei ja purke.
  Kus on tõde ?
  A.N.

  1. Tere! Aitäh küsimuse eest. Teises lõigus täpsustame, et konteinerisse ei tohiks panna täidetud pudeleid ja purke (nt pooltäis moosipurk vmt). Muutsime sõnastust ka artiklis täpsemaks. 🙂

 3. Tere, kui KÜ tellib klaasikonteineri ja ühistu värav avaneb puldiga, kas küsite värava avamise tasu ja kui suur see on?

  1. Tere, Riina, aitäh küsimuse eest! Jaa, klaasikonteineri tühjendamise puhul on väravatasu, mille korrapõhine hind on 1,04€ ning KÜ peaks Ragn-Sellsi sellisel juhul ka puldiga varustama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga