Rohekalender | Aprill – Mai

Altpoolt leiad keskkonnahoiu, jätkusuutlikuse ja ringmajanduse edendamisele pühendatud sündmused.

18-24.04
(E-P)

TalTech Jätkusuutlikkuse nädal 2022

22. aprill on ülemaailmne Maa päev, mille raames korraldab TalTech jätkusuutlikkuse nädalat. Nädala aja jooksul toimub erinevaid seminare jätkusuutlikkuse, eetika, vastutustunde ja võrdse kohtlemise teemadel.

20.04 (K),
kell 18-20

Vestlusõhtu: Mis on disaineri roll tuleviku moetööstuses?

Alates 2025. aastast peame Euroopas tekstiilijääke eraldi koguma, kuid hetkel pole selleks valmis ükski osa tarneahelast. EKA disainiteaduskonna korraldataval vestlusõhtul uuritakse, kas ja mis on disaineri võimuses, et EL eesmärk realiseeruks? Kas võti peitub uue loomises ringdisaini alustel või olemasoleva ümberdisainimises ja -töötlemises, 3D-disainiloomes või biomaterjalide leiutamises?

22.04 (R),
kell 9

Exponential Climate Action Summit V: Nature in The Race to Zero

Globaalse kliimaseminari 5. kohtumisel debateeritakse ja esitletakse võimalusi, kuidas lahendada üha süvenevat kliimakriisi. Tippkohtumine toob kokku kümned arvamusliidrid ja eksperdid üle maailma. Ragn-Sellsi nimel jagavad teadmisi Ragn-Sells Grupi jätkusuutlikuse juht Pär Larshans ja projektijuht Linnéa Sellberg.

 • Kus: veebis
 • Kes: Inger Andersen (United Nations Environment Programme), Ivo Mulder (Climate Finance Unit), Mattias Frumerie (Swedish Ministry of Environment), Pär Larshans (Ragn-Sells), Emma Stewart (Netflix) jpt.
 • Osalemistasu: Tasuta
 • Lisainfo: https://www.wedonthavetime.org/events/nature

23.04 (L),
kell 9.30-17

Ettevõtluskonverents: Roheliselt on võimalik

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) ettevõtluskonverentsile oodatakse osalema nii alustavaid kui ka juba tegutsevaid naisettevõtjaid, kes soovivad muuta oma teenused või tooted roheliseks. Konverentsil arutletakse tulevikuühiskonna ja tarbijateadlikkuse teemadel ning jagatakse kogemus- ja edulugusid.

 • Kus: LaSpa hotelli konverentsikeskuses Laulasmaal
 • Kes: Eva Truuverk, Grete Arro, Mihkel Kangur, Katarina Papp, Aveliina Helm, Ave Schank-Lukas jt.
 • Osalemistasu: 20€
 • Lisainfo: https://www.roheettevotlus.ee/

28.04 (N),
kell 13

Rahvusvaheline foorum: Kuidas muuta maailma keskkonnahoidliku kultuurikorralduse kaudu?

Keskkonnahoidliku kultuurikorralduse teemat avatakse kolmes osas: arutletakse keskkonnahoidliku kultuurikorralduse tausta poliitiliste kokkulepete valguses, otsitakse vastuseid küsimusele milline peaks olema erinevate võrgustike roll toetamaks kultuurisektorit keskkonnahoidlike muutuste elluviimisel ning jagatakse kultuurikorralduse inspireerivaid lugusid nii Eestist kui Euroopast.

07.05 (L)

Talgupäev “Teeme Ära!”

Tänavuse talgupäeva raames võetakse koostöös Päästeametiga tähelepanu alla kodulähedaste veekogude ohutus. „Teeme Ära!“ on 2008. aastal Eestis alguse saanud koristusaktsioon, mille eeskujul on järgnevalt toimunud analoogsed ühiskondlikud koristusaktsioonid enam kui sajas maailma riigis ning aktsioonides on osalenud ligi 20 miljonit inimest.

 • Kus: üle eesti
 • Kes: iga eestimaalane, ühing, sõpruskond, ettevõte, omavalitsus või riigiasutus
 • Osalemistasu: Tasuta
 • Lisainfo: https://www.teemeara.ee/

08.04–25.09

Näitus: Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad

Paljusid disainereid ajendab soov rakendada oma töös senise tootmise-tarbimise-äraviskamise-mentaliteedi asemel ringmajanduse mudelit. Kuidas luua terviklahendusi sisaldavat kestlikku disaini, arvestades sealjuures, millist keskkonnamõju avaldab eseme valmistamine ja mis saab tootest tarbimistsükli lõpus? Nii otsitaksegi loodussõbralikke alternatiive suure keskkonnajäljega materjalidele. Näitusel näeb mh interaktiivset ja nutikat kangast, süsiniknegatiivset seenemööblit ning 3D-prinditud sõrmuseid.

Kategooriad: Muu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga