Koolinoored muutsid jäätmed moekollektsiooniks

Väätsa Põhikoolis toimus moeetendus Träsh Walk, kus koolinoored tõid lavale „prügist“ valmistatudmoekollektsioonid. Ürituse eesmärk oli õpetada koolinoortele keskkonnahoidu ja taaskasutust ning näidata äraviskamisele minevaid asju väärtusliku materjalina.

Träsh Walk oliVäätsa Põhikooli õpilasesinduse mõte ja kuigi projekti eest vastutajaks oli õpilasesindusepresident Kadi Kõrts, oli ürituse ettevalmistamisse ja korraldamisse kaasatud kogu kool ning Väätsa kogukond. „Moeshowl osalesid kõik meie kooli lapsed – kes oli laval, kes aitas moedisainide välja mõtlemisel. Moekollektsioonide loomiseks kasutati ainult juba kasutuid ja äraviskamisele minevaid asju. Eesmärgiga näidata, et kui esmapilgulvõib asi tunduda prahina, siis tegelikult on tegemist materjaliga, mis enamikuljuhtudel on taaskasutatav materjal,“ selgitas Väätsa Põhikoolihuvijuht Kelly Saatmann ürituse tagamaid.

Kõiki osalejaid tunnustatižürii ja rahvahääletuse abil. Lisaks parimate väljaselgitamisele jagati eripreemiad.

Eraldi tunnustust väärivad Väätsa Põhikooli õpetajaid, kes andsid noortele võimaluse siduda disainimine oma ainetunniga.

Ragn-Sells andis keskkonnaloengu

Ürituse raames andis keskkonnahoiu teemal loengu Ragn-Sells, keda esindas üritusel Rainer Pest. Rääkisime millised tagajärjed on mänguasjade lõputul ostmisel, kuidas üllastusmunade sisud koos teiste plastidega ookeane reostavad ja mereloomadele hukatuslikuks saavad ning lisaks loomulikult palju näiteid ja põnevaid lugusid sellest, mida ühest või teisest jäätmeliigist teha saab.

Kindlasti ei jää äsjatoimunud Träsh Walk Väätsal viimaseks. „Õpilased juba mõtlevad järgmiseaasta peale, sest üritus aitas arendada loovust ja julgust” tõdes huvijuhtja lisas, et laste innukust oli lausa lust kõrvalt vaadata. Moeetenduselelisaks on Väätsa koolis plaanis taaskasutuse ja tarbimise teemalise filmivaatamine. „Ikka selleks, et ärgitada mõtlema oma tarbimise peale ja vähendadaseda janust tarbimiskultuuri,“ märkis Saatmann. Järgmisel aastal on aga lisaks moeetenduseleplaanis korraldada sellele eelneval ajal põnevaid keskkonnateemalisi eelüritusi.

Rahalist tugesaadi projektile Türi Noortekeskuse ja Noorteprojekti kaudu, loomulikultpanustasid lapsevanemad, aidates nii materjali, nõu ja jõuga.

Kategooriad: Muu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.