Konteinerid saavad uue välimuse ja QR kood õpetab sorteerima

Ragn-Sells muudab aprillist oma konteinerite märgistuse kontseptsiooni. Põhirõhk on pandud lihtsatele ja selgesti mõistetavatele ikoonidele, mis olenemata keeleruumist annavad selge vihje, millist liiki jäätmeid antud konteinerisse panna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moodne lahendus –  QR kood õpetab sorteerima

Enim levinud jäätmeliikide kleebised (Biojäätmed; Olmejäätmed; Papp ja Paber) saavad kleebisele pisikese QR-koodi, mis õpetab sorteerima.

QR- kood on justkui pakenditel oleva triipkoodi „noorem vend“. Triipkood ütleb poes, mis tootega on tegemist ja palju maksab. QR-kood on selle sarnane. Kui sellele oma moodsa mobiiltelefoniga või tahvelarvutiga osutada, siis suuname kasutaja veebilehele, kus antakse vajalikke juhiseid sorteerimiseks, räägitakse sellest, mis saab antud jäätmetest edasi ning jagatakse põnevaid fakte taaskasutamisest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaata näidiseid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategooriad: Muu

5 Kommentaari

  1. Loodetavasti muutub kogu Tallinna prügimajandus samasuguseks, nagu praegu Põhja-Tallinnas juurutatakse. Küllap ka seal saadakse asi toimima ja siis ei pea elanikud enam maksma ülepaisutatud hindu jäätmeveoks, nagu siiani.

  2. Ragn-Sells muudab aprillist oma konteinerite märgistuse kontseptsiooni. Nagu tekstist aru võib saada, antud meede eramajade isiklikele konteineritele ei kehti?

    1. Märgistame kõik aprillist väljaminevad konteinerid uute kleebistega. Seniseid kleebiseid me tõepoolest massiliselt ringi vahetama ei hakka. Kui nad on aga kulunud ja katkised siis asendame needki uutega vaatamata sellele, kas need on eramajade või korteriühistute juures.
      Kui soovite uut kleebist, siis neid saab osta meie kontorist 1.60 tk.

  3. Unistan juba jäätmete sorteerimise algusest, et pakendatud kaubal oleks peal pakendi jäätmekäitluse liigi number. Aga seda on vist võimatu teha kui siiamaani tehtud pole. Õigupoolest pole see ju ka küsimus teile, aga sain lihtsalt hinge pealt ära rääkida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga