Kliendid küsivad, meie vastame – 6 küsimust talvise jäätmeveo kohta

Talvised ilmaolud esitavad väljakutseid nii jalakäijatele, autojuhtidele, teehooldajatele kui ka meile. Tunnistame, et just libedus ja lumerohkus on tekitanud raskusi tarneaegadest kinnipidamisega ning täiesti arusaadavalt tekitab see klientides rahulolematust. Saame ka aru, et kliendina on end raske autojuhi kingadesse panna, mistõttu kogusime kokku 6 peamist küsimust, mille abil selgitame tekkinud murekohti

1. Miks minu teenus hilineb?

Teenuse viibimine on ühelt poolt seotud väga halbade teeoludega, millega kaasnevad tihtipeale suured lumevallid ja lausjää. Sellistel teeoludel peavad autojuhid raskete veokitega väga ettevaatlikult liiklema, et mitukümmend tonni kaaluv auto teelt kõrvale ei vajuks. Teisalt on paraku põhjuseks ka talvise perioodiga kaasnev suur haigestumine. Siiralt vabandame ebamugavuste pärast ning omalt poolt teeme kõik võimaliku, et teenuste plaanipärane osutamine esimesel võimalusel taastuks.

2. Puhastasin konteinerini viiva tee lumest. Miks see 20 cm lund konteineri ees ja kaanel teenuse osutamist segas?

Kinnitame, et meie eesmärk ei ole teha tühisõite ning niisamuti ei ole see tingitud autojuhtide laiskusest. Meie autojuhid peavad päevas tühjendama ligi 300 konteinerit. Kui aga mahuti ees on kasvõi 10-20 cm lund või kaanel lumemüts, muutub mahuti liigutamine oluliselt raskemaks ja kasvatab teenindamisele kuluvat aega 1/3 võrra.

Kuigi sellise konteineri tühjendamine on teoorias võimalik, ei ole see jätkusuutlik mitmesaja mahuti juures päevas, rääkimata nädalatest või kuudest, ning seetõttu – autojuhtide tervise hoidmiseks – palume neil sellistest juhtudest ka tühisõidu näol teada anda. Võrdluseks võib tuua lapsevankri, ratastooli, tugiraami vmt ratastega vahendiga liikumine lumes – kes sellega vähegi kokku puutunud on, teab, kuivõrd väsitav on sellistes tingimustes isegi lühikese teeotsa läbimine.

Konteinerite puhastamine lumisel ajal
Konteinerite puhastamine lumisel ajal

3. Puhastasin õhtul konteineri lumest, aga hommikuks oli lumi taas peale sadanud. Kas pean siis terve öö labidas konteineri kõrval seisma?

Mõistame, miks see küsimus tekib ning kinnitame, et öist lumevalvet me klientidelt ei oota. Parim mida siinjuures teha saab, on konteiner õhtul võimalikult tee äärde viia (üldjuhul saab konteineri viia teele lähemale kui 1 m) ning hommikul kiirelt, paari liigutusega, vahepeal sadanud lumi puhtaks lükata.

4. Unustasin konteineri tee äärde tuua. Miks Ragn-Sells konteinerit ise hoovist võtma ei tule? See pole ju nii keeruline.

Paljudel juhtudel on konteinerid jäätunud maa või hoone külge, mille sakutamine nõuab nii täiendavat füüsilist pingutust kui ka lisaaega, olgu need kasvõi mõned minutid. Oleme täiesti nõus, et üksikute konteinerite puhul ei ole see just märkimisväärne lisavaev, kuid kui nõuaksime autojuhtidelt päevas mitmesaja konteineri välja sakutamist, mõjuks see nende tervisele väga koormavalt ning samuti läheksid kõik järgnevad graafikud nihkesse, põhjustades veelgi laialdasemat kliendikahju.

5. Miks kliendid kogu töö ära peavad tegema? Mille eest siis Ragn-Sellsile makstakse?

Kuna võimalikud tõrked talviste ilmaoludega on meile teada, oleme nende vältimiseks tõepoolest töötanud välja üksikud juhised, mille täitmisel saavad kliendid anda teenuse osutamisse hindamatu panuse. Nii on see ju tegelikult mistahes teenuse puhul. Näiteks WiFi-ühenduse saamiseks peame me leidma ruuterile sobiva koha, et levik oleks hea ning väliste tegurite tõttu sellega midagi ei juhtuks.

6. Mina enda autoga pääsen teel liikuma – kuidas Ragn-Sells ei pääse?

Tavaline sõiduauto kaalub keskmiselt 1,5-2 tonni, kuid jäätmeveokid võivad koos materjaliga kaaluda kokku kuni 20 tonni. Sellest tulenevalt on jäätmeveokitel kordades suurem oht lumesoppi kinni jääda või teelt välja vajuda ning autojuhid peavad teedel väga ettevaatlikult liikuma.

Jäätmeveo teenuse plaanipäraseks toimumiseks palume talvisel ajal veenduda, et:

 • Konteineri esine ja pealne oleks lumest täielikult puhastatud; metallmahutite puhul tuleb jälgida, et puhtad oleksid nii väikesed kui ka suured luugid.
 • Konteiner oleks tühjenduskorra eel viidud tee äärde.
 • Puhastatud oleks nii sõidutee kui konteinerini viiv tee.
Konteinerite puhastamine lumisel ajal
Konteinerite puhastamine lumisel ajal
Kategooriad: Muu

37 Kommentaari

 1. Tere.

  Kui mina tagan et mahuti on puhas, minu kinnistul juurde pääs korras aga vald ei taga valla teel minu kinnistuni tuleval teel talve hooldust. Ja juht ei pääse minu kinnistuni. Kes vastutab tühi sõidu eest.

  1. Tere, Tarmo! Kui jäätmevedu jääb teostamata valla poolt hooldamata jäänud teede tõttu, siis sellisel juhul me tühisõidu eest arvet ei esita. Aitäh, et omalt poolt mahuti ja selle ümbruse puhtuse eest hoolitsete! 🙂

 2. Tere !
  Olen autojuhtide tööga väga rahul, heatahtlikud, töökad ja abivalmis.
  Püüan hoida prügikastide kaaned puhtaks ka metallkonteineril pidevalt.
  Aitäh teile ,olete vahvad!

 3. imbi vilba

  tere
  suur kiitus teie firmale ja eriti autojuhtidele virtsu majaka tanavale

  sellise talvega. teeme koik et teed ja kastid oleks kergemalt kattesaadavad. olge terved ja ärge reageerige narvihaigete klientde
  kaebustele

 4. Kui Teil on voimalik kohale tuua libedusetörje vahendit üheks perioodiks, saatke arve.Ei ole onnestunud hankida. Teie noudmistega arvestan, kasti toon tee äärde.
  Tervist Teile, kohtumisteni.

 5. Tere!
  Väga tublid autojuhid ja ka firma.
  Tänavad on kohutavas seisukorras.
  Sellele vaatamatta toimib kogu teenus laitmatult.
  Jõudu Teile!

 6. Ka minu poolt kiitus ja tänud firmale ja autojuhtidele ,kes on tõesti profid igasse urgu manööverdama. Mingu need vinguvad kõik peresse.

 7. Tänud teile! Autojuhid on väga korrektselt kinni pidanud etteantud graafikutest nii konteineri kui pakendite osas. Tänavune talv on muidugi mitte tavapärane ja siin tuleb lihtsalt mõlemapoolselt teha parim, et teenus sujuks.

 8. Olen viimastel aastatel rahul olnud. Viskan alati lumevalli sisse augu, et prügikast panna. Siis on autojuhil hea tagurdada. Tuleb nii käituda, kuidas tahad, et sinuga käitutakse.

 9. Meil on ka alati õigel ajal korrektselt viidud.Teeme omalt pool kõik mis võimalik.
  Kui võimalik siis paluks ka libetustõrje liiva kotike tee otsa jätta.
  Suured tänud teile.

 10. Aitäh , olen väga rahul ja tänan tublisid autojuhte. Rõõm, et midagi siin ilmas saab nii odavasti . Aga jõudu ,jõudu!!!!

 11. tere elan kasemetsas ja olen vaga rahul suured tanud autojuhtidele nad on vaga viisakad ja abivalmis aitah

 12. Kõik on õige ….olud talvised,aga olenemata aasta ajast ei suuda Ragn sellsi autojuhid kinni pidada õuealale kehtestatud piirangutest.
  Aga firma vastus on alati hea.

 13. Ülenurmes on pidev probleem teenusega. Kōige paindumatum firma, kes oma klientidest ei hooli. Ootame juba, kuna see orjasvav leping siin vallas läbi saab!

  1. Tere! Väga kahju kuulda, et teile selline tunne on tekkinud. Andke muredest ikka meie klienditoele teada ja püüame leida parimad võimalikud lahendused!

 14. Ma ei saanud päriselt sellise küsimustiku esitamisest aru? Arvasin, et küsitakse, nagu ikka, minu rahulolu kohta teenuse osutamise kohta, mille kohta saan öelda, et olen VÄGA RAHUL! Minu 240l konteiner on aias sees ja minu asi on see veopäeval väravataha toimetada. Siiani pole unustanud, sest olen saanud teie firmast, pikalt ette, veograafikud, mille eest suured tänud! Kookuvõtteks, olen teie teenuseosutamisega väga rahul!!

 15. Tere.
  Minu aastane PRÜGIkogus mahub ühte sajaliitrisse prügikonteinerisse!
  Kollane kott saab oma.Jäätmejaam saab oma saagi.
  Olen rahuul…

 16. Lisaks jäätmekäitlusfirma töölistele, käime me kõik tööl ja enamasti on meie tööaeg samuti fikseeritud kindlatele kuupäevadele ja kellaaegadele. Kui Ragn Sellsi töötajatel oli tänavune talv ekstreemne, oli see sama ekstreemne ka klientidele. Jah, rookisin hommikul kell 5.00 konteineri ümbruse puhtaks, kuid tuisuse ilmaga oli see täis tuisanud. Läksin aga tööle ja vabandust, et ei palunud töölt vabaks konteineri ette tuisanud 10 cm lumekihti rookima. Tehti ainult auto aknast pilt, et konteineri esine on lumine ja – tühisõit. Jah, oli lumine – aga see oli kerge, äsja tuisanud lumi. Ja konteineri tee äärde lükkamisest nii palju, et peale prügiauto käib veel lumesahk ja temalegi on ruumi vaja, kuhu lumi panna .

 17. kogu seda prügiveo tegevust lugedes saab selgeks, et elanikkond peab teenindama Ragn Sells’i, aga … algselt loodi Ragn Sells ju ikka elanikkonna teenindamiseks. Miks selline pööre on nüüd toimunud??

  1. Tere, Jüri! Ehk oskate lisada, millest Teil täpsemalt selline mulje on jäänud? Töötame iga päev selle nimel, et pakkuda klientidele lihtsaid ja nutikaid lahendusi ning hea meelega kuulame, millele täiendavat rõhku lisada. 🙂

 18. Suured tänud ,olen väga rahul.Tore teenindus,graafikud alati olemas.Ei oska midagi rohkemat soovida.Töömeestele jõudu ja tervist!

 19. Olen väga rahul teie firma ja eriti autojuhtidega, kes on väga töökad ja abivalmid. mul on mitu korda õuestki konteiner ära viidud tühjendamiseks, suured tänud selle eest .Eriline tänu siis Põvvatu küla ringi meestele.

 20. Täna teie firmat suurepärase ja väga vajaliku töö eest!
  Eriline tänu tublidele autojuhtidele!!!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga