Eesti suurim tolmuimeja VACUUMER jõudis turule

Ragn-Sells tõi turule Eesti suurima tööstusliku tolmuimeja, kuivimurauto ehk VACUUMERi. Masinast on eelkõige abi keerulistes oludes ja tolmavate materjalide puhul

Kasutuskohad – puhastab pööningud, keldrid  jpm

VACUUMERi peamiseks kasutusvaldkondadeks on ehitus, tööstus, autode värvitöökojad jne. Auto on lühikese Eestis-oleku ajal end edukalt tõestanud näiteks Tallinna vanalinnas ja teistes renoveeritavates piirkondades, kus kitsad ja keerulised töötingimused. Paikades, kus inimeste edasi-tagasi liikumine on raskendatud, on imurauto parimaks lahenduseks. Juhul, kui autot ei saa maja kõrvale parkida, on võimalik selle külge ühendada vähemalt 100 meetri pikkune voolik ja töö saab ikkagi kenasti tehtud.

Hea näide masina töövõimest on AS Restori poolt renoveeritud Inglise kolledži 4-korruse pööning, kus oli kohati poole meetri paksune liiva, šlaki ja ehitusprahikiht ning kuhu ligipääsemiseks pidi vedama 70 meetrit voolikut. Alternatiiv oleks olnud Restoril palgata terve brigaad mehi, kes selle labidatega kokku kühveldavad ja välja viivad. Lisaks suurele hulgale töömeestele, oleks kogu koolimaja ja selle ümbrus mattunud tolmu alla. VACUUMERiga tegid töö ära 2 meest ja samal ajal olid lapsed koolis

 

Vakuumer ehk kuivimuriga pööningu puhastamine prahist

Tolmuvaba töö

Kuivimurauto on hinnatud ka seetõttu, et ta tegutseb tolmuvabalt. Ehitus- ja lammutustöödel on tolmustest tingimustes töötamine paratamatu. Siseruumides muutub olukord tolmu tõttu hoopiski talumatuks. Kuivimur töötab aga tolmuvabalt just nagu tolmuimeja. Uue masina vastu ongi lisaks ehitusvaldkonnale huvilisi tulnud valdkondadest, kus on suuremad kogused kergesti tolmavat materjali, näiteks autode värvimiskambrid.

Vacuumer ehk kuivimuriga tolmuvaba puhastamine

4 tonni jäätmeid korraga

VACUUMERist on abi ka oludes, kus ekskavaatoriga kaevamine muutub ohtlikuks, sealt kus ekskavaatoriga enam ei saa tuleb appi kuivimur. Sellel masinal on küllaldaselt võimsust, et end nö maa sisse imeda.  Masina jõudlus ongi üks peamisi põhjuseid, miks kuivimurauto on leidnud lühikese ajaga palju huvilisi. VACUUMERil töötab kaks inimest, masin võib korraga ära tõmmata ca 4 tonni jäätmeid.

Vacuumer ehk kuivimuriga paksu kihi eemaldamine

Kategooriad: Muu

2 Kommentaari

  1. Nimeks on masinal kuivimur, aga tegevusvaldkonnaks on märgitud reklaamis ka vesi ja kanalisatsioon?

    1. Tere! Tänud tähelepaneku eest, eelkõige on sellega mõeldud kasutusvaldkonda ja vajadusel saab kuivimuriga ka maasse auke kaevata näiteks kohtades kuhu ekskavaatoriga kaevamine tõstab riske vigastada torustikke või kaableid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.