Ragn-Sells arendab Stockholmis ja Oslos TULEVIKULINNA

Rootsi on alati silma paistnud heaoluühiskonna püüdluste ja innovaatiliste lahenduste poolest. Tänaseks on Stockholm töötanud aastaid projektide kallal, mis muudaks Rootsi kuningriigi pealinna vastutustundlikumaks ja puhtamaks. Ragn-Sellsil on ühes sellises kandev roll.

Suurlinnade üks olulisemaid väljakutseid on transpordist tuleneva müra ja saaste vähendamine. Ilmselgelt on tulevikulinna transport täis erinevaid nutilahendusi ja just Tulevikulinna transporti ongi Ragn-Sells ja Stockholm koos arendamas.

Ragn-Sellsi elektriautod toovad kaupu ja viivad ära jäätmed

Kaupu laiali vedavate kullerfirmade väljakutseks on alati olnud see, et nad lähevad täis autoga linna ja tulevad sealt tühjalt tagasi. Ragn-Sellsi autode puhul on aga just vastupidi – need sisenevad linna tühjalt ja tagasi tulles on need täis. Pannes need kaks asja kokku sündis idee luua teenus, kus üks ja seesama auto, mis toob ettevõtetesse kaupu (v.a toiduained), viib ära ka taaskasutatavad materjalid.

Kuidas selline teenus tegelikkuses välja näeb? Kullerfirma Bringi Stockholmi kesklinna saadetised tuuakse ühisesse jaotuskeskusesse, kus need laaditakse Ragn-Sellsi elektril töötavale sõidukile. Saatetiste laialiviimise ringil kogub seesama sõiduk kokku taaskasutusse suunatavad materjalid. Lihtne ja geniaalne. 

Ragn-Sellsile kuuluvad Älskadestad (Armastatud linn) kirja kandvad elektrijalgrattad ja -autod veavad Stockholmi linnas laiali pakke ja koguvad kokku taaskasutatava materjali

Projektis püsivaks lahenduseks

Nii alustaski Ragn-Sells koostööd Stockholmi linna ja rahvusvahelise kullerfirmaga Bring. Küll oli Stockholmi linnal ettevõtmise osas kaks nõuet. Esiteks – viimased 10 kilomeetrit linna sees tohib liikuda vaid elektril töötav sõidkuk ning sellele teenusele peab olema jätkusuutlik plaan. Seega ei ole Älskadestad (tõlkes Armastatud linn) puhul tegu lühiajalise projektiga, vaid see on midagi hoopis püsivamat.

Nüüdseks on Stockholmis piloteeritud lahendusekasutusele võtnud teinegi naaber – Norra pealinn Oslo, kus Ragn-Sells alustas sarnase tuleviku linna transpordilahendusega sel nädalal. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga