Ragn-Sells andis kodumaisele ettevõttele Mulieres välja esimese reThink sertifikaadi Eestis

Märtsi algul lansseeris keskkonnaettevõte Ragn-Sells ettevõtetele suunatud uue teenuse reThink, mis aitab teha lihtsaid samme ettevõtte jätkusuutlikuma äritegevuse suunas. Esimesena Eestis omandas reThink sertifikaadi kuldtaseme kodumaine öko-puhastusvahendite tootja Mulieres OÜ.

„Jäätmed on tänases maailmas üks väärtuslikumaid ressursse ja moodustavad suure osa ettevõtte jalajäljest. On hulk küsimusi, millele tuleb täna osata vastata – kuidas tegevusega seotud materjale sorteerida ja õigesti käidelda? Kuidas suurendada materjalide ringlusprotsenti? Kuidas vähendada transpordiga seotud jalajälge? Milliste kriteeriumite alusel partnereid valida? Need on vaid mõned jäätmemajandusega seotud küsimused, millele Ragn-Sells on aidanud klientidel vastata juba aastakümneid ning mille nüüd oleme pakendanud struktureeritud kujul teenuseks,“ tutvustas Ragn-Sellsi juhatuse esimees Kai Realo uue sertifikaadi turule toomist.

Ragn-Sellsi reThink teenus lansseeriti Eesti turule käesoleva aasta märtsis, eesmärgiga anda ettevõtetele esmane ülevaade ja lihtsad suunised, kuidas liikuda jätkusuutlikuma äritegevuse suunas. Teenuse raames kaardistatakse ja hinnatakse koos Ragn-Sellsi esindajaga kogu sertifikaati taotleva ettevõtte jäätmeahel ja -käitluslahendused ning võimalike ringlahenduste rakendamine. Hindamistulemuste põhjal väljastatakse ettevõttele taset tõendav sertifikaat, mida saab kasutada edasises jätkusuutlikkuse alases töös.

Esimesena Eestis läbis reThink teenuse ja omandas sertifikaadi kuldtaseme esimene kodumaine öko-puhastusvahendite tootja Mulieres OÜ, mille üle Realol on suur heameel: „Ragn-Sellsi eesmärk on juhtida ühiskonna üleminekut ringmajandusele. Seda ei saavutaks me ilma tiheda koostööta oma klientide ja partneritega. Mul on väga hea meel, et esimesena Eestis saime sertifikaadi väljastada just Mulieresele, kes on tõeliseks eeskujuks, mis puudutab äritegevuse keskkonnasõbralikku korraldamist. Meie missioonid – muuta maailma jätkusuutlikumaks – ühtivad ning selliste klientide ja partneritega on vaid rõõm koostööd teha.“

Mulieres OÜ asutaja ja juhatuse esimehe Karel Rüütli sõnul võttis Mulieres juba ettevõtte loomise hetkel ambitsiooni vallutada maailma ja viia läbi globaalne rohepööre. „Meie eesmärk on toota kõige loodus- ja nahasõbralikumaid puhastustooteid. Meie tooted on loodusesse sattudes 28 päeva jooksul 97–100% biolagunevad, kasutame ainult pakendeid, mis on kergesti ringlusesse võetavad, ümbertöödeldud või kompostitavad. Ragn-Sellsi kuldtaseme märgis on meile suur tunnustus ning järjekordne kinnitus sõltumatult osapoolelt, et kasutame jätkusuutlikke jäätmekäitluslahendusi ning järgime tootmises ringlahenduse põhimõtteid,“ sõnas Rüütli. Käesoleval kuul töötas Mulieres klientide tungival soovil lisaks kodumajapidamistele välja ka Rohelise kontori toodete sarja, et ettevõtted saaksid samuti vähendada oma jalajälge ning võtta kasutusele keskkonnasõbralikud tooted.

Mulieres OÜ asutaja ja juhatuse esimees Karel Rüütli ja Ragn-Sells Eesti juhatuse esimees Kai Realo esimese Eestisse väljastatud reThink kuldtaseme sertifikaadiga.

Mulieres on esimene kodumaine ettevõte, kes hakkas öko-puhastustooteid välja arendama ja turustama. Mulieres on järginud ÜRO ülemaailmse kokkuleppe kestliku arengu eesmärke alates 2015. aastast, mil toodi esimesed tooted turule. Lisaks reThink sertifikaadile on Mulieres OÜ toodetele omistatud EcoCert sertifikaat, mis tõendab, et Mulierese tooted on looduslikku päritolu, biolagunevad ja ökopakendites. Samuti on ettevõtte toodetele omistatud vegan-sertifikaat, mis kinnitab, et kõik koostisained on taimset päritolu.

Ragn-Sellsi reThink sertifikaadi väljastamisega lõppev teenus lansseeriti Rootsi turule esmakordselt juba 2019. aasta sügisel ning tänaseks on see toimiv kõikides Ragn-Sellsi opereeritavates riikides, seal hulgas Norras, Taanis ja nüüdsest ka Eestis. Teiste seas on reThink sertifitseerimise läbinud Prantsusmaa suurkontsern Tarkett, kellega Ragn-Sells teeb koostööd Ida-Virumaa tuhamägede väärindamise raames. Rohkem infot reThink teenuse kohta: www.ragnsells.ee/rethink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga