Ei tea, mida vaadata? Tutvustame tasuta keskkonnafilmide Netflixi

WaterBear on veebisait, mis pakub enam kui tuhat erinevat keskkonnaalast dokumetaalfilmi ja -sarja täiesti tasuta vaatamiseks. Valikus on nii kõrgelt hinnatud filme kui originaalsisu ning peamisteks teemadeks on ringmajandus, kliimamuutused, bioloogiline mitmekesisus ja kogukondadega seotud keskkonnateemad. Vaatamiseks saab välja filtreerida nii väiksemaid ampse – kuni 15 minutilisi lugusid, kui ka 15-45 minutilisi ja pikemaidki. Filmid ja sarjad on inglise keeles.

Filme

SLAY (2022)

Auhinnatud filmide “Cowspiracy” ja “What The Health” tegijate film SLAY jälgib filmitegija Rebecca Cappelli teekonda mööda maailma, et paljastada moetööstuse tumedat külge. Rebecca uurib loomanahkadega kauplemist ja paljastab loo rohepesust, väärinfo jagamisest, loomade väärkohtlemisest ja mõningate maailma suurimate luksusmoe kaubamärkide varjatud poolest.

Vaata filmi

Racing Extinction (2015)

Murrangulises dokumentaalfilmis “Racing Extinction” paneb režissöör Louie Psihoyos koos Oscariga pärjatud filmi “The Cove” taga oleva rühmitusega kokku kunstnikest ja aktivistidest koosneva meeskonna uuele salaoperatsioonile, et paljastada ohustatud liikide varjatud maailm ja võidujooks nende kaitsmiseks massilise väljasuremise eest.

Vaata filmi

MILKED (2021)

Noor aktivist läheb sügavale piimandusse, kus ta astub vastu Uus-Meremaa kõige võimsama tööstusharu hiiglastele. Tema teekond paljastab mitte ainult jätkusuutlikkuse kriisi ja läheneva põllumajandusliku tootmise katkemise ohtliku eitamise, vaid ka selle, mida Uus-Meremaa ja teised riigid peavad tegema, et oma saatust muuta.

Vaata filmi

Chasing Ice (2012)

Filmis “Chasing Ice” kasutab tunnustatud fotograaf James Balog revolutsioonilisi aegluubis kaameraid, et jäädvustada maailma muutuvaid liustikke mitme aasta jooksul. Tema haaravalt ilusad videod suruvad aastad sekunditeks ja jäädvustavad iidseid jäämägesid liikumises, mis näitavad, kuidas need kaovad hingematva kiirusega.

Vaata filmi

Just Eat it (2014)

Filmitegijad ja toiduarmastajad Jen ja Grant otsustavad jälgida jäätmete teekonda: põllumajandusettevõttest läbi jaemüügi kuni nende enda külmikuni. See film jälgib neid, kui nad otsustavad elada terve aasta toidujäätmetest. Lihtsalt kavandatud plaan muutub peagi keerulisemaks kui ette kujutatud, sest paar satub teel ootamatute takistuste ette, mis panevad nad proovile.

Vaata filmi

Sarju

Full Circle

Koostöös Ellen MacArthuriga valminud sari uurib ja tutvustab uusimat ringdisaini, pöördelisi poliitikameetmeid ja ettevõtlusinnovatsiooni, et lahendada mõningaid suurimaid ülemaailmseid probleeme, millega praegu silmitsi seisame. Mida on vaja selleks, et muuta meie raiskav majandus selliseks, kus jäätmed kõrvaldatakse, ressursid võetakse ringlusse ja loodus taastub?

Vaata sarja

The Breakdown

Selles sarjas sukeldutakse meie aja kõige keerulisematesse ja pakilisematesse kliimaküsimustesse, alates kapitalismist kuni ülerahvastumiseni ja jätkusuutlikkuseni. Jack Harriesi jutustuses kuulab “The Breakdown” valdkonna eksperte, et mõista, mida inimkond saab teha, et midagi muuta.

Vaata sarja

Anna kommentaaridesse teada, mida sa vaatasid ja kas soovitad teistelegi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga