Vaata, kui keskkonnasõbralik on Sinu lemmik rõivabränd

Me armastame uusi ilusaid rõivaid, kuid me ei saa mööda vaadata tekstiilitööstuse suurest keskkonnajäljest. Rõivaste töötlemiseks kasutatud toksilised kemikaalid, mis rändavad puhastamata kujul veekogudesse, sadades tuhandetes tonnides nendesamade kemikaalidega töödeldud tekstiilijäägid vedelemas looduses ja ebainimlikud töötingimused – see on pahupool, mis ei peaks enam kellelegi üllatuseks tulema ning mida üks soodushinnaga särk või seelik enda all peidab.

2015. aastal asutasid austraalia ettevõtjad, jätkusuutlikkuse eksperdid ja tehnoloogiaarendjad platvormi Good On You, mis aitab moetööstuses orienteeruda ja teha vastutustundlikumaid valikuid. Ettevõtmisega aidatakse kaasa 12. kestliku arengu eesmärgi “Säästev tootmine ja tarbimine” täitumisse.

Otsi vastutustundlikult toodetud rõivaid – avasta uut!

Selleks, et teada saada kas valitud rõivabränd toodab oma rõivad vastutustundlikult ja jätkusuutlikkuse põhimõtteid arvestades, mine Goodonyou.eco lehele või lae alla app (iOS/Android) ja sisesta otsingusse rõivabrändi nimi. Nii mitmegi ihaldusväärse tuntud brändi puhul on hinnangud vägagi tagasihoidlikud. Samas on lihtne leida rõiva- ja jalatsibrände, kes panustavad keskkonda ja toodavad oma tooteid vastutustundlikumalt.

Kuidas hinnatakse?

Good On You lõppskooride koostamisel jälgitakse ca 100 vastutustundliku ettevõtluse komponenti, mis koondatakse lõpuks kolmeks kategooriaks:

  • Keskkond (Planet) – hinnatakse kemikaalide kasutamist ja nendega ümberkäimist, sh tekstiilijääkide teket ja käitlemist.
  • Töötingimused (People)  – hinnatakse inimeste töötingimusi
  • Loomasõbralikkus (Animals)

Tutvu Good On You hindamiskriteeriumitega SIIN.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga