UUTEL AUTODEL on kaasaegne turvavarustus

Ilmselt ei ole enam uudiseks, et Ragn-Sellsil käsil ajaloo suurim autopargi uuendus. Küll aga on oluline see, et uute autode valimisel panime suurt rõhku autojuhtide turvalisele ja mugavale töötegemisele.

Uutel autodel on peal suur hulk turvavarustust, mis tagab nii autojuhi kui kaasliiklejateja jalakäijate ohutuse. Toome siinkohal välja 8 olulisemat turvavarustust ja selgitame nende kasutegureid.

ALKOLUKK
Auto käivitub vaid juhul, kui autojuht on eelnevalt puhunud alkomeetrisse. Kui süsteem tuvastab, et juht on kaine, laseb ta juhil auto käivitada.

TURVAPADJAD
Kui sõiduautodel on turvapadjad juba aastakümneid olnud standardvarustuses, siis rasketehnika puhul on see seni olnud pigem lisavarustus. Kõik meie uued autod on varustatud juhi turvapadjaga.

TAGURDUSKAAMERA
 parema nähtavuse tagamiseks on autodele paigaldatud lainurkkaamera, mis tagurdamisel automaatselt sisse lülitud ja annab autojuhile parema vaate auto taga toimuvast, sh võimalikest takistustest ja jalakäijatest.

AUTOMAATNE PIDURDUSÜSTEEM
 Linnaliikluses on iga päev palju ohuolukordi – keegi teeb järsu pidurduse, mõni jalakäija astub ootamatult teele vms. Uued veokid on varustatud automaatpidurdussüsteemiga, mis vajadusel sekkub ja juhti aitab.

REHVIRÕHU ANDURID
Säästliku ja ohutu sõidu tagamiseks on autodel rehvirõhu andurid, mis mõõdavad igat rehvi eraldi ja kui mõni neist peaks tühjenema, kuvatakse juhile armatuurlauale täpne info, milline rehv on tühjenenud ja kui palju selles rõhku veel on.

RAJAHOIDJA
Nutikas juhiabiline, mis teavitab juhti sellest, kui auto hakkab sõidujoonte vahelt välja kalduma.

H

HANDSFREE
Mobiiltelefoni kasutamine on tõusnud üheks peamiseks liiklusõnnetuste põhjusteks. Meie uutel autodel on käedvaba-süsteem juba tehasevarustuses, mis lubab juhil vajadusel telefonikõnesid teha ilma telefoni käes hoidmata.

KLIIMASEADE
Seda võiks nimetada mugavusvarustuseks, aga juhi värskele enesetundele on sellel väga oluline mõju. Selle abil saab autojuht nautida suvel autokabiinis jahedamat õhku ning talvekülmadega soojust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga