Süvamahuti Molok Ragn-Sells

Üks asi, mis hoone projekteerimisel enamasti unarusse jääb

Projekteerides uut korterelamut või büroohoonet, on iseenesestmõistetav, et projekti kaasatakse nii kütte-, ventilatsiooni-, vee- ja kanalisatsiooni- kui ka elektrisüsteemid. Igapäevaeluks vajaminev peidetakse ümbruskonnaga sobivasse esteetilisse tervikusse, ent enamikel juhtudel unustatakse sealjuures veel üks argipäeva kuuluv samavõrd oluline süsteem – jäätmekäitlus.

Maa-alused süvamahutid muudavad jäätmekäitluse märkamatuks

Skandinaavias eelistavad arhitektid ja arendajad maa-aluseid jäätmekonteinereid ehk süvakogumismahuteid, mis lahendavad jäätmekäitlusega seotud levinud murekohad – ebameeldiva lõhna tekke, ebaesteetilisuse ning liigse ruumikasutuse. Juhul, kui veetrasside või elektri- ja sidekaablite tõttu on sügavale maasse kaevamine võimatu, on süvamahuteid võimalik paigaldada ka maa peale, säilitades soovitud viimistluse.

ILUSAD JA ELUKESKKONNAGA HARMONEERUVAD. Lai viimistlusvalik loob võimaluse kujundada mahutid planeeritava hoone ja selle ümbrusega kokkusobivaks.

HÜGIEENSEMAD JA LÕHNAVABAMAD. Jäätmed püsivad maa all, kus temperatuur on jahe ja jäätmed ei hakka ebameeldivalt lõhnama ega külmu talvel ära. Lisaks hoiab maa-alune konteinerilahendus jäätmetest eemal nii mittesoovitud inimesed kui loomad.

ROHKEM RUUMI PARKIMISELE VÕI HALJASTUSELE. Suurem osa süvamahutist on maa all ja seetõttu võtavad nad enda alla oluliselt vähem maapinda. Säästetud pinda võib kasutada näiteks lisa parkimiskoha, laste mänguväljaku või haljastuse tarvis.

MÜRA JA SAASTEVABAMAD. Süvamahutid ei kolise. Lisaks mahutavad need rohkem kui tavakonteinerid ja see tähendab vähem tühjendusi, vähem transpordist tekkivat tolmu ja saastet ning väiksemaid tühjenduskulusid.

TURVALISED JA KASUTAJASÕBRALIKUD. Süvamahutitel on kompaktsed plastkaaned, mille avamine on kerge ja ohutu kõikidele, ka lastele ja vanuritele. Kaant on soovi korral võimalik ka lukustada.

TOETAVAD KINNISVARA VÄÄRTUST. Süvamahutid muudavad kodu- või ärihoone ümbruse esteetiliseks ja toetavad väärtusliku kinnisvara kontseptsiooni.

Valmis tehtud DWG joonised

Mugavamaks planeerimiseks oleme arhitektidele ja arendajatele valmis teinud spetsiaalsed DWG joonised ning inspiratsioonigalerii, mille leiad SIIT.

Ragn-Sells on MOLOKi ainuesindaja

Süvamahutite puhul liigub palju analooge, kuid on ainult üks originaal ja see on Soomes toodetav MOLOK, mille ainuesindaja on Eestis Ragn-Sells AS. Kahtlusteta investeerib MOLOK täna kõikidest teistest siinsel turul pakutavatest süvamahutite tootjatest enim tootearendusse ja selle testimisse ikka selleks, et tagada kauakestev vastupidavus ka meie karmis põhjamaa kliimas.

Kategooriad: Muu

2 Kommentaari

  1. Kas BIM mudeli jaoks ka on olemas MOLOK süvamahutite objektid? Oleks väga tore juba projektis kasutada ja tellijatele esitleda:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.