Suur-Sõjamäe sorteerimisliin läbis UUENDUSKUURI

Tallinna Hioni sorteerimiskeskuses olev pakendite sorteerimisliin läbis juunis uuenduskuuri, millega paigaldati liinile automaatne doseerimise ja kilekottide avamissüsteem. Tegemist on esimese etapi investeeringuga, millega soovime liini läbilaskevõimet oluliselt parandada.

Suurem automatiseeritus, parem läbilaskevõime

Kui seni oli pakendikottide avamine ja sorteerimisliinile ettevalmistamine veel inimese töö, siis nüüd teeb seda masin. Seni doseeriti materjale liinile traktori-laadijaga, siis sellegi rolli võtab suuresti üle uus täiendus. Pakendeid saab suuremas koguses laadida otse masinasse ja see doseerib materjale stabiilselt liinile. Stabiilne voog tähendab ka paremat läbilaskevõimet.

Järgmisena läheb kaasajastamisele liini lõpposa, kus eesmärgiks on ringlusse mittesobivast materjalist eraldada klaasijääke.

Suuredame liini võimsust 2 korda

Liini uuendamisega käib kaasas ka kogu tööprotsessi ümberkorraldamine. Eesmärk on rohkem materjale kätte saada ja ringlusse suunata. Renoveerimise tulemusel tõuseb liini läbilaskevõime ca 500 tonnini kuus, mis on tänasega võrreldes pea 2 korda rohkem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga