Rohetiiger

Ragn-Sells on üks Rohetiigri asutajaliikmetest

27. jaanuaril avalikustati uus ringmajandust ja vastutustundlikku majandusmudelit edendav Rohetiigri esindusorganisatsioon, kuhu teiste seas kuulub ka Ragn-Sells. Organisatsiooni eesmärk on ühendada Eesti ettevõtted, kes soovivad kohalikku majandust muuta keskkonnasäästlikumaks ja kestlikumaks.

Rohetiigri eestvedaja Mihkel Tammo sõnul soovib Rohetiiger olla justnimelt ühendav ehk tuua kokku mitte ainult sarnaselt vaid ka teistmoodi mõtlevaid ettevõtteid. Samuti on üks eesmärkidest mitte ainult rääkida vaid ka ära teha. Kokku soovitakse koondada kuni 250 liiget, kelle sihiks on edendada ringmajandusele ja jätkusuutlikele põhimõtetele toetuvaid ärimudeleid ja majandust.

 „250 on piisavalt suur arv, et ettevõtete tasandilt sündiv muutus hakkaks ühiskonnas suuremat mõju avaldama ja eeskujusid pakkuma ettevõtetele, kes alles otsivad võimalusi, kuidas oma teenuseid või tootmise jalajälge vähendada, et see ei koormaks enam meie keskkonda.“ rääkis Tammo.

Rohetiiger on oma sisult väga praktiline. Liikmetele pakutakse võimalust osaleda Rohetiigri Akadeemias, kus ettevõtted töötavad koostöös ekspertide ja mentoritega välja kava, kuidas vähendada oma ettevõtte keskkonnamõju. „Meil on positiivne kogemus ligi pool aastat kestnud Rohetiigri pilootprogrammist juba olemas, kus 15 ettevõtet ja organisatsiooni on oma keskkonnaeesmärgid sõnastanud ja liiguvad nüüd samm-sammult lahenduste suunas. Ettevõtted on asunud vähendama oma jalajälge transpordis, tootmises, kliendisuhtluses ja jäätmemajanduses,“ lisas Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk.

Edu võti peitub disainis

Ragn-Sellsi visiooniks on läbi Rohetiigri edendada ringmajandusel põhinevate ärimudelite propageerimist. Ettevõtte turundus- ja kommunikatsioonijuht Rainer Pesti leiab, et sageli arvatakse ekslikult justkui peituks ringmajanduses ettevõtte jaoks vaid imagoloogiline väärtus. Reaalsuses leidub selles hoopis vastus, kuidas olla konkurentidest samm ees ja luua konkurentsieelis viie aasta perspektiivis. Fookus tuleb siinjuures suunata disainile: „Ringmajanduse kontseptsiooni puhul on rõhk disainil. See on teadmistepõhine lähenemine sellest, kuidas disainida ja digitaliseerida tooteid, teenuseid ja tarneahelaid ning kuidas luua samade ressurssidega oluliselt rohkem väärtust,“ selgitab Pesti.

Rohetiiger
Rohetiigri esindusorganisatsiooni asutajate ja liikmete ühispilt 27. jaanuaril toimunud virtuaalselt avaürituselt.

Rohetiigri esindusorganisatsiooni pidulikust asutamisest võtsid osa 18 asutajaliiget ja 6 liiget, nende seas lisaks Ragn-Sellsile: Swedbank, LHV, Tere, Bolt, Fotografiska, Wolfscape, Arcwood, Cronimet Nordic, Puhastusimport, A Le Coq, Agrone, Thermoy, Vestman Energia, Kaamos, Alexela, Estonian Business School, Scandium Kinnisvara, Ülemiste City, Tallinna Sadam, DeltaE Inseneribüroo, Sorainen, R-Kiosk ja Nordic Spedition.

Loe Rohehüppest lähemalt siit: www.rohetiiger.ee

Kategooriad: Muu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga