Ragn-Sellsi kleebiste kujundused pälvis tunnustuse

Ragn-Sellsi konteineritel kasutatavad kleebised valiti hiljuti SELGE SÕNUM 2014 konkursil parima tarbepildi kategoorias 3 parima lahenduse hulka. Võit läks küll NUKU Teatrile (siinkohal soovime neile palju õnne!), kuid Ragn-Sellsi kleebised pälvisid hea näite tunnustuse, kuidas anda tarbijatele edasi sõnumit, lihtsalt ja sõltumata keeleruumist.

Kleebiste loomislugu

2013. aastal uuendasime kõigi oma kleebiste kujundusi. Kokku sai uue kujunduse ca 50 kleebist. Kui varem kasutasime palju kirjeldavat teksti, siis uutel kleebistel on tähtsaim element jäätmeliigi pilt ja/või seda sümboliseeriv ikoon.
Seadsime eesmärgiks anda sorteerimist puudutav ja prügikasti mineva jäätmeliigi info edasi kõikidele tarbijatele. Soovisime, et meie sõnum oleks lihtsalt mõistetav ja arusaadav nii eesti, vene, inglise või mõnda muud keelt kõnelevale isikule.

Enimkasutatavad kleebised said külge ka QR-koodid, mille kaudu saavad kliendid mobiiltelefoni abil tutvuda sorteerimisjuhendiga.

 

SELGE SÕNUMI KONKURSIST

Selge Sõnumi konkursi eesmärk on teadvustada selge ühiskondliku suhtluse väärtust ning tunnustada organisatsioone, kes edastavad avalikkusele oma sõnumit kõige selgemalt. Algatus on ellu kutsutud Eesti Keele Instituudi, Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse, Eesti Keeletoimetajate Liidu, Eesti Kujundusgraafikute Liidu, Eesti Disainerite Liidu ja MTÜ Hooandja poolt.

 

Kategooriad: Muu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga