Klaasiahi, mida köetakse prügilagaasiga

Ragn-Sells´s valmivad vanadest televiisoritest kaunid ehted ja lauanõud

See on lugu meie tegemistest Rootisis, mis kirjeldab hästi Ragn-Sellsi olemust ja ettevõtte keskkonnasõbralikku mõtteviisi.

Ragn-Sells haldab Stokcholmi külje all asuvat territooriumi, millel paikneb Högbytorpi jäätmekeskus, kuhu liigub suur osa Stockholmi elanike jäämetest.

Prügilast kogume biogaasi, millega kütame samal territooriumil asuvaid Ragn-Sellsi koolituskeskuse ja seminaride ruume. Lisaks asub seal klaasikoda, mis saab kogu oma tooraine sealtsamast jäätmekeskusest.

Klaasiahi, mida köetakse prügilagaasiga

 

 

 

 

 

 

Klaasi sulatusahjusid köetakse prügimäelt kogutud gaasiga ning ehete nn toormaterjalina kasutavad klaasikunstnikud vanu televiisori kineskoope, äravisatud pudeleid ja vaase ning teisi klaastooteid.

Klaasikojas saavad inimesed ise puhumist proovida, osta kaasa kohapeal valmistatud klaasist ehteid ja nõusid ning veeta aega pisikeses kohvikus, milles kasutatavad nõud on samuti selles klaasikojas valminud.

Selline on taaskasutus oma parimas vormis!

 

Setra Gard klaasikoda

 

 

 

 

 

Klaasi puhumine

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klaasi puhumine 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Külastajad saavad ise harjutada klaasipuhumist

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 Kommentaari

 1. Jaa, mina toetan ka klaasikoja ideed, pole ju klaas ainult aknaraamides, ka nõud purunevad ja palju visatakse ära ka purke-pudeleid. 🙂

 2. Kuhu pannakse üldse meie prügikonteineritesse visatud pudelid-purgid, suurem enamus poest ostetud klaastaara on maksumärgita ja ei kuulu tagastamisele.

  1. miks SA üldse pudelid ja purgid prügikonteinerisse viskad????
   selleks on ju oma konteiner olemas!meie ei ole juba 10 aastat klaastaarat prügikasti visanud.

 3. Rohelise ringi jaoks võiks see klaasi kott küll veidi tugevam olla. Praegused kotid pragunevad juba papi tüki peale. Ja võiksite ju teha kasvõi ükskord aastas klientidelt kodu ukse eest vanade telerite ja koduelektroonika äraveo. Kõigil ei ole võimalus seda kuhugi ära toimetada.Muidugi siina hulka võiks siis kuuluda ka akna klaas ja peeglid, või mida iganes.
  Lugupidamisega Klient.

 4. olen väga hõivatud ja töine inimene ja enamasti ei raiska aega selliste reklaammeilidele(tavaliselt kustutan kohe)aga see on täitsa põnev ja huvitav. kindlasti on supper etteteatamine. hakkaks täitsa kliendiks, kui saaks…meil siin veolia vist majandab(hind tõusis aastaga üle 2 korra) edu teile

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.