Ragn-Sells tähistab Eestis juubelit!

“On 1992. aasta algus. Haapsalu Kommunaalettevõtete Kombinaadi (HKEK) töötajad on ärevad. Käivad kuuldused, et ettevõttes hakkab midagi muutuma, kuid mis täpselt, ei tea keegi. Mööduvad mõned kuud ning maikuus teavitatakse töötajaid – Lääne Maavalitsus on sõlminud lepingu mingi imeliku nimega Rootsi firmaga ja viimane on ettevõtte ära ostnud.”

See “imeliku nimega” firma oli Ragn-Sells ja nii meenutab Eestisse tulemise esimesi hetki meie personalispetsialist Tiina, kes ühes kolme teise töötajaga, on Ragn-Sellsis töötanud juba esimesest päevast alates. 30 aastat tagasi, 1. oktoobril 1992, alustas Ragn-Sells Eestis tööd, kaasas 5 kaasaegset jäätmeveokit ja esimesed vahetatavad plastkonteinerid.

Vaata vahvat videot Ragn-Sellsi esimesest päevast Eestis

Kaasas ka uus mõtteviis

Lisaks uudsete töövõtete ja tehnikate maaletoomisele, võttis Ragn-Sells enda missiooniks ka kohalike elanike harimise. “Alustati prügikottide jagamist ja toonane ettevõtte juht Rein hakkas külastama koole ja asutusi, et õpetada inimesi õigesti jäätmeid ära viskama. Alustati sellest, et jäätmed ei tohiks mitte maha visata, vaid need tuleks panna ühte kotti, kott panna konteinerisse ja lõpuks tuleb ka kaas kinni panna. Edasijõudnutele õpetas ta sedagi, et eraldi tasub koguda paberit ja plekkpurke, sest neid saab hiljem uuesti kasutada. Ta hakkas rääkima millegist, mida nimetas keskkonnasõbralikkuseks,” meenutab Ragn-Sellsi personalispetsialist Tiina.

Kliki pildile, et lugeda Ragn-Sellsi teekonna kohta lähemalt

Loe rohkem Ragn-Sellsi eesmärgist olla kliimapositiivne ettevõtte 2030 SIIT.

Kategooriad: Muu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.