Ragn-Sells METALLICAL: rokkisime mõnuga

Kui Tartus annab enam kui 60 000 inimesele kontserdi legendaarne Metallica, tähendab see uusi võimalusi ja väljakutseid. Nii seisime meiegi ühel hetkel silmitsi enneolematult suure massiürituse teenindamisega.  Täna saame rahulolevat tagasi vaadata ja iseennast kiita – saime tänu suurepärasele tiimitööle hästi hakkama. 

Metallica kontserdiga seotud tellimusest räägib Lõuna regiooni regionaalne müügikonsultant Monika Tehvand.

„Lõuna regiooni poole pöördus meie koostööpartner Kemmerling, kes tegeleb üritustel välikäimlate rentimisega, koristuse ja järelkoristuse ning puhastustöödega. Nad küsisid pakkumist sellise suure ürituse teenindamiseks eeldusega, et seda üritust külastab ligi 60 000 inimest. Tartus ei ole kunagi sellist mastaapset üritust olnud ja esialgu tundus see üüratult suur ettevõtmine. Isegi küsitud konteinerite kogused tundusid ulmelised, sest Lõuna regioon on suhteliselt väike.

260+ konteinerit, kiire paigaldus ja turvakontroll

Isegi küsitud konteinerite kogused tundusid ulmelised, sest Lõuna regioon on suhteliselt väike. Algne plaan oli Tallinnast tuua lisa konteinereid, aga meie õnneks saabus varasemalt tellitud suurem partii konteinereid paar nädalat varem Tartusse ja saime neid kenasti Metallica üritusel kasutada.

Kõik mahutid oli vaja väga lühikese aja jooksul paigaldada ja need pidid olema paigaldatud 48 tundi enne kontserti, sest pommirühm kontrollis kõik territooriumile viidud mahutid ja muud asjad üle, et külastajate jaoks oleks kõik turvaline.

 4 tunniga – 18 tonni jäätmeid

60 000 inimest on rohkem kui Pärnu linnas elanikke. 4 tundi peale ürituse algust asus see rahvamass kodude poole, kandes endaga kaasas tohutut emotsiooni, olgem ausad tegu oli ühe parima emotsiooniga  kontserdiga mis Maarjamaal antud.  Meie jaoks nüüd aga töö algas.

Koristus algas öösel kell 2 ja kestis 4 päeva

Arvestatud oli nii, et ürituse algusest lõpuni saab kohapealne meeskond hakkama ilma meie sekkumiseta. Ragn-Sellsi auto asus tööle vahetult peale kontserdi lõppu öösel kell 2 ja konteinerite tühjendused toimusid veel 4 päeva pärast ürituse lõppu. Ürituse ajal kontenerid muidugi täitusid, aga et meil oli kohapeal ka presskonteiner, siis vahepeal tühjendati need sinna ära. Kokku kogusime Metallica kontserdipaigalt erinevaid jäätmeid 18 tonni ja veidi peale. Seal oli nii kilet, pakendeid, kui olmejäätmeid, aga ka vanu rehve, mis kontserdipaigast Raadilt ära tuli viidi.

Platsil oli 220 x 4-rattalist ja 40 x 2-rattalist plastikkonteinerit, lisaks 1x16m3 presskonteiner, 3 x 14m3 konteinerit ja 1 x 30 m3 konteiner.

Sorteerimist üritusel peame veel õppima

Õpikohana võib öelda, et sellisel suurüritusel sorteerimine praegu veel hästi ei tööta. Seda nii inimeste harjumuste seisukohalt kui ka meil tuleb lahenduste disainimisega veel vaeva näha.  Paigaldasime 25 konteinerit spetsiaalselt taarakogumiseks, pudeliaukudega. Neid praktiliselt aga ei kasutatud. Oluliselt mugavam oli visata kõik olmekonteneritesse, mille kaaned olid lahti.

Sama jäi silma Tartu kesklinnas, kus kogu teele kuni kontserdipaigani oli paigaldatud taara lisakontenerid. Ka need jäid enamasti tühjaks, sest nende kaaned olid kinni. Aga Tartu linna tavapärased tänavakonteinerid olid ääreni täis ja nende kõrvale oli astetatud hunnikus taarat. Seega jäätmete sorteerimise osas meil arenguruumi veel on.

Minu tänusõnad lähevad kõigile Lõuna regiooni töötajatele, kes selle suurürituse õnnestumisse panustasid. Ma ise nii kartsin, sest sellist suurt üritust ei ole Tartus varem olnud. Meiepoolsel teenindamisel ei tekkinud seekord mitte ühtegi tõrget. Absoluutselt kõik sujus suurepäraselt ja see annab väga palju enesekindlust juurde, kui ma tean, et mul on sellised vahvad kolleegid, kellega igast olukorrast välja tulla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga