Ragn-Sells investeerib 2% käibest teadus- ja arendustegevustesse

Juba aastaid on Ragn-Sells teinud koostööd uurimislaborite, ülikoolide ja teadusasutustega, arendanud välja innovaatilist tootmistehnoloogiat ning automatiseerinud tootmisprotsesse. Nüüd kuulume ka Eesti Tööandjate Keskliidu poolt ellu kutsutud 2% teadus-arenduse klubisse, mis koondab enda alla edumeelsed ettevõtted inspireerimaks ka teisi teaduse arengusse enam panustama.

Aastaks 2020 oli Euroopa Liidu strateegiline eesmärk, et liikmesriikide uurimis- ja arendustegevuste investeeringute tase peab olema 3% SKP-st. Eelmisel aastal kinnitas Vabariigi valitsus, et teadusrahastus tõuseb 2021. aastal 1 protsendini, mis tähendab, et erasektorilt oodatavaks panuseks on 2%.

Selleks allkirjastasid klubi eestkõneleja President Kersti Kaljulaid ja Eesti Tööandjate Keskliit kokkuleppe uuendusmahukate ettevõtete 2% klubi asutamiseks. See on kogukond arendusjuhtidest ja ettevõtjatest, kes investeerivad oma ettevõtete käibest 2% või miljon eurot aastas teadus-arendustegevusse.

Olukord teistes riikides

Näiteks Soomes, Rootsis, Taanis ja Israelis, kes on Eestile eeskujuks olnud, kõiguvad teadus-arendustöö ja innovatsiooni investeeringud 3-5% peal SKP-st. Reegel on see, et riik panustab mitte rohkem kui üks kolmandik ja kaks kolmandikku panustavad ettevõtted. Ehk siis näiteks 1% riik ja 2% erasektor. Meil on see näitaja hetkel umbes 0,9% riik ja 0,67% ettevõtjad. Konkureerima oma toodete ja teenustega peame siiski nende samade riikidega, mitõttu on möödapääsmatu tõsta ka meie endi investeeringuid.

Ragn-Sells investeeris ringmajanduse edendamisse üle 50 miljoni euro

Ragn-Sells on koostöös teadlastega töötanud välja mitmeid innovaatilisi tehnoloogiaid, mille abil saab vähendada keskkonda ladestatud ohtlikke jääkmaterjale ning – mitte ainult –, vaid muuta need ka uuteks väärtuslikeks ressurssideks.

Nii on Ragn-Sells Grupi tasandil töötatud välja näiteks Ash2Salt tehnoloogia, mis võimaldab jäätmepõletustehastest kokku kogutud ohtlikud lendtuhad muuta tööstuslikeks sooladeks. Ragn-Sells Eesti on aga koostöös teadlastega töötanud välja Euroopa suurim ringmajandusprojekt OSA, mis võimaldab Ida-Virumaal seisvatest ohtlikest põlevkivituhkadest eraldada kaltsium ning toota sellest ülipuhast kaltsiumkarbonaati. Viimast kasutatakse näiteks paberi-, ravimi- toidu- ja ehitusmaterjalide tööstuses.

LOE LISAKS:

Kategooriad: Muu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga