Sigarettide hävitamine

Kuidas me 4 000 000 salasigaretti hävitasime

Üle piiri üritatakse smuugeldada igasuguseid asju, olgu nendeks siis piraatkuabamärki kandvad riided, kütus, alkohol või salasigaretid.
Muide, kas teadsid, et toll konfiskeerib keskmiselt MILJON sigaretti kuus, kuid maksu- ja tolliameti esindaja sõnul on arvatav salajasigrettide kogus tegelikkuses ca 20 korda suurem!

„Kangemad tegijad“ ujuvad salasigarettidega üle Narva jõe

Üldjuhul peidetakse salasigaretid rongide ja veokite kaubakoorma vahele, kuid kangemad tegijad on üritanud ujuda ka üle jäise Narva jõe, et mõni tuhat suitsu Eestisse toimetada. Tubakatooted liiguvad Eestis pigem edasi Põhjalamaadesse.

Mis saab konfiskeeritud salakaubast?

Ragn-Sells on Eesti Maksu- ja Tolliameti partner ja seetõttu jõuavad mitmedki tollis konfiskeeritud kaubad meie territooriumile hävitamisele (loomulikult mitte narkootikumid jms :)). Tänavu 19. aprillil oli aga pilt ka meie jaoks huvitav, sest hävitamisele toodi viimase aja suurimaid koguseid sigarette, mis Eesti piiril on tabatud  – 4 000 000 tükki.

Nagu alati loeti kogu laadung tollitöötajate valvsa pilgu all üle ja fikseeriti. Seejärel jätkus nende teekond purustisse ning nendest sai osa jäätmekütusest.

Vaata 19. aprillil valminud ERR uudist, kuidas 4 000 000 sigaretti avastati ja kuidas nad oma lõpu leidsid

 

 

Kategooriad: Muu

6 Kommentaari

  1. Olen korduvalt seda mõelnud et kas meie riik on tõesti nii rikas et need konfiskeeritud sigaretid hävitatakse.Kas ei võiks teha pistelist kvaliteedikontrolli ja lisada eesti maksumärgid ning kas või soodsama hinnaga maha müüa.Seda raha võiks kasutada puudustkannatavate inimeste toetamiseks.Mulle kuidagi ei mahu pähe see et materiaalseid väärtusi hävitatakse.Samuti plaadid riided ja muu selline.Võiks moodustada kas või mõne MTÜ kes tegeleks nende maksumärgistamise ja markeerimisega ja selle taga on ju suured summad.Milleks hävitada.Palun edastage see mõte asjaga tegelevale asutusele.

  2. Kui juba LOETI ükshaaval, siis oleks pidanud arv olema korrektselt nt, 3 999 999 tk!

  3. Minu meeles ka on see üks mõttetu raha raiskamine. Kas on keegi kunagi summad kokku löönud, palju Riik saab tubaka aktsiisi näol kasumit ja palju Riik kulutab Meie raha võitlemas salakauba vastu??? Inimene juba ei vaata mis aktsiisimärk suitsupaki peal on, ta vaatab hinda. Laske aktsiis alla ja siis keegi ei hakkagi üle piiri salakauba vedama. Aga hetkel see on väga kasulik äri.Näiteks need kollased suitsud saab Ukrainas ühe € eest 2,5 pakki. Eestis müüakse salasuitsud keskmisel 1,80 € pakki eest. Tehke järeldused. Ükski trahv ei sunni inimest loobuda salakauba vedamisega.

  4. Sigaretid tulebki halastamatult hävitada.See jutt, et laseme hinnad alla ja las rahvas suitsetab ei kannata kriitikat. Sama kehtib ka muu illegaalse kauba (ja mitte ainult)kohta, sest praegu on Eestimaa juba muutumas Euroopa prügikastiks, vaadake neid lõputuid Humana poode, mis sissetoodud rämpsu müüvad kalli hinna eest, kellelgi ju hea võimalus rikastumiseks, samas riigi risustamiseks.Peale selle on mingi abi otseses mõttes kaltsude näol, olen näinud Koonga vanas mõisahoones hunnikute viisi haisema läinud riidehilpe,millega muud pole teha kui maha matta.

  5. Kes ütlevad, et peaks konfiskeeritud kaup müüki lastama, vaadake video lõpuni! Seal on selgelt öeldud, et kaubamärkide omanikud keelavad seda. Kui kaubamärgi omanik on nõus salakauba müügile lubamisega, siis seda ka tehakse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.