Keskkonnasõbraliku kingipakkimise ABC

Kuidas teha kingitusi nii, et ümbritseva pakendi eluiga kestaks kauem kui vaid mõned minutid? Keri allapoole, et saada mitmeid keskkonnasõbralikke ideid!

KINKIDE PAKKIMISE MEELESPEA

❌ Väldi kilega kaetud, libedaid, läikivaid ja krõbisevaid pakkepabereid ja -kotte. Need on liigselt töödeldud ja neid ei ole võimalik uuesti ringlusse võtta. Nii jõuab kõigest paariks minutiks ostetud kott või paber aastakümneteks prügimäele seisma või läheb otse põletamisele.

✅ Kasuta juba kodus olemasolevaid vahendeid nii palju kui võimalik. Uusi vahendeid ostes eelista naturaalseid materjale, sest neid on õige sorteerimise korral võimalik hiljem taas ringlusse võtta.

♻️ Kui naturaalset kinkepaberit või -kotti pole võimalik uuesti kasutada, pane see paberikonteinerisse. Väikesed biolagunevad detailid (kuivatatud puuviljad, käbid, õied jmt) pane biojäätmete hulka.

Anna vanale ajalehele või nurgas seisvale jõupaberile uus elu

Kõige keskkonnasõbralikum viis kingituste pakkimiseks on kasutada ringlusse võetavat materjali, nt jõu- või vanapaberit. Muidu igavavõitu paberile lisa värvi juurde kuivatatud puuviljade, piparkookide, kuuseokste, käbide vmt.

Kaunista paber koduste vahendite abil

Kui dekoratiivsetest detailidest jääb väheks, loo mustrid käepäraste vahenditega hoopis ise. Kasutada saad vaba käe kõrval näiteks šabloone või isetehtud templeid. Viimaste jaoks saad kasutada mistahes puu- ja köögivilju.

Kingipakid pere kõige pisematele

Kangasse pakitud kingitus

Furoshiki on Jaapani pakkerätik, mida on traditsiooniliselt kasutatud esemete pakkimiseks ja kaasaskandmiseks ning mis on nüüd hakanud läänes levima ühe kingituste pakkimise viisina. Pea meeles – pakkerätiku kasutamine on keskkonnasõbralik vaid juhul, kui kangas jääb ka edaspidi korduvkasutusse!

Detaile saab kinnitada ka lihtsatele kinkekottidele

2 Kommentaari

  1. Loen alati huviga RAGN SELLS SÕNUMEID. Sõnumid on alati harivad, annavad vajalikku infot koos pildimaterjaliga ning kasulikke nippe. Aitäh ja edu teile!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga