5 lihtsat nippi kuidas igapäeva elu rohelisemaks ja vastutustundlikumaks muuta

KILEKOTT VS RIIDEST KOTT

Kui kasutada kilekotti 10-15 korda siis on selle ökoloogiline jalajälg üsna väike, mure on aga selles, et kasutame neid vaid 1-2 korda ja kuna need on odavad siis on neid meeletult palju. Riigid kus kilkotid on maksustatud on nende tarbimine vähenenud 80%. Kasuta riidest kotti, selle eluiga on pikk ja ökoloogiline jalajälg väike.

kilekott_vs_riidestkott

KAPSLIGA KOHVIMASIN VS PRESSKANN

Viimastel aastatel on populaarsust kogunud mugavad kapslitega kohvimasinad. Samas toodab iga kohvitassi tegemine jällegi plastikut, mis on määrdunud ja mille taaskasutamine on pea võimatu. Selle asemel on parem masinad mis töötavad ilma kapslita või siis tavalised presskannud.

kohvikann_vs_kapslid

ÜHEKORDNE PLASTIKPUDEL VS KORDUVKASUTATAV

Ühekordne plastik on maailma üks suurimaid keskkonnalaseid väljakutseid, seda on palju, seda kasutatakse vaid korra ja seda on kõikjal ookeanites, metsade all. Need kes kasutavad korduvkasutatavaid veepudeleid võivad enda üle uhked olla iga joodud pudeliga teete head nii oma kehale kui keskkonnale.
plastikpudel_vs_veepudel

ÕHUPALLID JA LATERNAD VS PABER BÄNNER

Õhupallid on iga lapse rõõm, samas on just heeliumiga täidetud õhupallid ja kuumaõhu laternad need mida lastakse iga aasta miljonites teavasse kust nad lõpuks veekogudesse ja mujale loodusesse tagasi langevad. Hea alternatiiv on sünnipäeva kaunistustena kasutada teha paberist bännereid, pilte ja plakateid.
ohupall_vs_paberbanner

 

Kategooriad: Muu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga