3 lubadust uueks aastaks

Kui koostad UUE AASTA LUBADUSTE NIMEKIRJA, siis pane sinna sisse ka üks keskkonnasõbralik lubadus. Siit mõned ideed inspiratsiooniks.

1. AJAN END VORMI – TOITUN TERVISLIKULT

Loomulikult on maailma populaarseim uue aasta lubadus end uuel aastal vormi ajada. Parim viis on seda teha toitumisega. Süües rohkes koguses salatit, liha asemel kala või kana, kaovad kilod nagu võluväel. Lisaks annad imelise panuse keskkonna heaks, 1kg kanaliha ökoloogiline jalajälg on 4x väiksem kui loomalihal ja 1kg tomatitel lausa 25 korda väiksem.

2. KOHVI OSTAN KORDUVKASUTATAVASSE TOPSI

Tee üks keskkonnasõbralik reegel ja osta kohvi oma isiklikku korduvkasutatavasse topsi. Üks tankalapood müüb ca 500 kohvitopsi päevas. EESTIS KASUTATAKSE IGA PÄEV ca 200 000 ÜHEKORDSET JOOGITOPSI ja paraku ei saa neid taaskasutada. Keskkonnasõbralikud tanklad ja kohvikioskid lubavad kasutada enda isiklikku termotopsi

.

3. SAADA KORDA IME – SÄÄSTA 1L VEE JOOMISEGA 3L VETT

Igas minutis müüakse maailmas 1 MILJON pastpudelit ja suur osa neist lõpetab põletusahjus, prügimäel või ookeanis. Praeguse trendi jätkudes on aastaks 2050 ookeanites plasti massilt rohkem kui kalu. Selline ressursside kasutamine ei ole jätkusuutlik. Palju keskkonnasõbralikum on kasutada korduvkasutatavat joogipudelit! Ühe pooleliitrise veepudeli valmistamiseks kulub 3x rohkem vett kui see sisaldab. Seega iga liiter, mille Sa jood oma korduvkasutatavast pudelist säästab 3 liitrit vett!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga